• Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh

 Vítejte 

 

O nás

Areál loděnice Royal Rangers se nachází na březích Žermanické přehrady v podhůří Beskyd. Je to ideální místo také pro víkendové akce křesťanské mládeže, dorostu, nedělních škol a dalších skupin. V budově loděnice je kapacita 35 lůžek.

 

Většinou se jedná o hromadné ubytování, ale k dispozici je i pětilůžkové admirálské apartmá o velikosti 2+1. Ve velké společenské místnosti je jídelna, posezení u krbu, billiárd i „letiště“ na přespání. Pro vaše kuchaře je k dispozici velká, dobře vybavená kuchyně včetně myčky a konvektomatu. Marinu Jonáš pronajímáme celoročně, v loděnici je ústřední vytápění.
 

V areálu jsou vám k dispozici dvě multifunkční hřiště s asfaltovým a písečným povrchem a také dětské i teenagerovské prolézačky a lezecké stěny. Najdete zde i místo na stanování v lesním kempu, kde koncem roku 2019 budeme pořizovat romantickou maringotku. Venku je spousta možností posezení, mimo jiné i ve velkém zastřešeném altánu s výhledem na vodu.
 

Největší devízou Mariny Jonáš je však bezprostřední blízkost Žermanické přehrady, kde můžete využít naše pramičky, kánoe, nafukovací lodě i plachetnice s nově namontovaným motorem. U vody je velká písečná pláž, kde si můžete zahrát plážový volejbal nebo ringo a další hry.

 

Historie

V roce 2013 se Krajské radě Royal Rangers Moravskoslezský kraj podařilo získat do pronájmu objekt „Stará Loděnice“ v Soběšovicích u Žermanické přehrady. Během následujících 5 let jsme zde vybudovali vodáckou základnu s ubytováním pro cca 30 osob. Starou Loděnici využívaly jednotlivé Přední hlídky (oddíly) z MS kraje a to především pro své víkendové akce. Kapacita objektu byla však již nedostatečná a také po zvážení mnoha dalších hledisek jsme se rozhodli hledat nový areál, který by lépe splňoval naše požadavky. Ten jsme našli na opačném konci přehrady v Dolních Domaslavicích, kde bylo na prodej rekreační středisko Žermanka.

   

Problém byl ale najít někoho, kdo by to koupil, a nás, Royalisty, tam nechal v nájmu. Po takřka půlročním pátrání a vyjednávání se opravdu zázrakem díky Bohu takový člověk našel, dokonce dva.  Jsou jimi manželé Krištofovi, kteří s námi od Nového roku 2018 podepsali smlouvu o dlouhodobém pronájmu. Při slavnostním otevření 13. ledna jsme středisko přejmenovali na „Marinu Jonáš“. Toto místo daleko lépe vyhovuje našim potřebám, například už jen tím, že je zde možný celoroční provoz, je zde několik hřišť a daleko více soukromí. První dva měsíce jsme intenzivně pracovali na nezbytné rekonstrukci (především topení bylo v havarijním stavu) abychom 23. března 2018 mohli přivítat první návštěvníky. Vše se díky Bohu podařilo udělat a Marina Jonáš může bezproblémově fungovat.

 

Ubytování

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ
Je nutno vzít v úvahu, že se jedná o vodáckou základnu Royal Rangers a tomu odpovídá i úroveň ubytování. Výjimku tvoří Admirálské apartmá, které splňuje standardy i pro náročnější hosty.

 

HROMADNÉ UBYTOVÁNÍ
V přízemí v jídelně se nachází „letiště“ z 6 postelí, na kterém se vyspí i 10 dětí a u krbu je navíc rozkládací gauč. V podkroví jsou prostory, kam je možno rozmístit dle potřeby až 20 matrací, které jsou k dispozici. Spí se ve vlastním spacáku, karimatky netřeba (leda byste překročili kapacitu lůžek a matrací tzn. nad 34 osob)

 

FELČAROVA KAJUTA
Jedná se o dvoulůžkový pokojík v přízemí s poschoďovou postelí a psacím stolem. Výhodou je blízkost sociálního zařízení. Ideální jako ubytování zdravotníka a zároveň „izolačka“. Spát je možno ve vlastním spacáku, nebo si za příplatek objednat sadu povlečení.

 

ADMIRÁLSKÉ APARTMÁ
Podkrovní pětilůžkový apartmán s krásným výhledem na přehradu. V ložnici je manželská postel a velká skříň, v obývacím pokoji další 3 postele, komoda a konferenční stůl. Součástí plně vybavené kuchyňky je i malá jídelna. Hosté si mohou užít i krásně zařízenou koupelnu s masážní vanou.        I zde je možno si vybrat spaní ve vlastním spacáku, nebo si za příplatek objednat sadu povlečení.

 

KEMP
V přilehlém kempu je možno se ubytovat ve vlastním stanu či karavanu. Je zde 14 elektrických a několik vodovodních přípojek.

 

KUCHYNĚ
Marina Jonáš neposkytuje stravovací služby, ale je možno využít velkou moderně vybavenou kuchyni s kapacitou cca 50 strávníků. V kuchyni je i konvektomat, myčka nádobí, několik dřezů a plynové i elektrické sporáky.

 

SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ
Vyjma admirálského apartmá je sociální zařízení společné. Muži i ženy mají vždy 2 umyvadla, 2 WC a 2 sprchy.

 

PARKOVÁNÍ
Vlastní uzamykatelné parkoviště přímo v areálu Mariny Jonáš pro cca 10-15 vozidel

 

Fotogalerie

 

Podporují nás

Kontakt

 

Rezervace ubytování 

Objednávejte e-mailem na adrese marinajonas@seznam.cz

nebo na tel: 602 502 589 (Ivo Sysala)

ADRESA

Dolní Domaslavice 16

739 38

Dolní Domaslavice

 

GPS: 49.7130222N, 18.4745419E

 

 

 

PLATBY

Platbu záloh je možné provést bankovním převodem na účet: 2500541187/2010 (FIO BANKA)

Zeměkoule
Napište nám
Kontakt

Dolní Domaslavice 16

okres Frýdek - Místek

tel.: 602 502 589

e-mail: marinajonas@seznam.cz

e-mail: marinajonas16@gmail.com

  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now